KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13139102
*
nr 1313 9102
Olof Stålhammar
(1869-1945), Sverige
Oljemålning, "Snickare". Signerad, daterad 34. Olja på duk, 67x57 cm
Olof Stålhammar, svensk bildkonstnär född 1869, död 1945.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 20:09:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 16:21:09
1
300 kr
15/3 20:09:49
2
Vinnande bud
16/3 19:47:30
3
400 kr
16/3 19:47:30
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olof Stålhammar
Olof Stålhammar, svensk bildkonstnär född 1869, död 1945.
Läs mer om Olof StÃ¥lhammar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar olof stålhammar sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Olof Stålhammar
Olof Stålhammar, svensk bildkonstnär född 1869, död 1945.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Olof StÃ¥lhammar
nr 1313 9102
Olof Stålhammar
(1869-1945), Sverige
Oljemålning, "Snickare". Signerad, daterad 34. Olja på duk, 67x57 cm
Olof Stålhammar, svensk bildkonstnär född 1869, död 1945.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/3 16:21:09 | 1 | 300 kr |
| 15/3 20:09:49 | 2 | Vinnande bud |
| 16/3 19:47:30 | 3 | 400 kr |
| 16/3 19:47:30 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olof Stålhammar
Olof StÃ¥lhammar, svensk bildkonstnär född 1869, död 1945.Läs mer om Olof StÃ¥lhammar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar olof stålhammar sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



